سؤالات متداول

سؤال: آیا این محصولات دچار رنگ پریدگی می شوند؟

پاسخ: درواقع همه محصولات در معرض آفتاب و فرآیند جوی دچار رنگ پریدگی طی دوران مصرف می شوند. نکته ای که حائز اهمیت می باشد، این است که این رنگ پریدگی نا محسوس باید باشد. این به این معنی است که در طی دوران مصرف شما متوجه رنگ پریدگی بصورت روزمره نمی شوید. به عنوان مثال، آیا رنگ خودرویی که شما روز اول از شرکت تولیدکننده خریداری نموده اید با یکسال دیگر خود یکی است؟ حتی بهترین خودروهای ساخت کشور آلمان نیز از این مورد مستثنی نمی باشند ولی شما در طی دوران مصرف متوجه این رنگ پریدگی بصورت محسوس نخواهید شد. به همین خاطر، طبق استاندارد تعریف شده ASTM G154-12 باید این رنگ پریدگی زیر 5 Delta E  باشد. این بدین منظور است که انسان در طی دروان مصرف روزانه متوجه این تغییر رنگ بصورت محسوس نخواهد شد. محصولات شرکت پروفیل پلاست افرا نیز دارای رنگ پریدگی زیر 5 Delta E می باشند. به عبارتی دیگر، همه محصولات با هر کیفیتی در معرض آفتاب و باران تغییر رنگ می دهند، منتها این رنگ پریدگی در بعضی محصولات در همان چند روز اول برای چشم و حافظه انسان قابل تشخیص است و در برخی محصولات غیر قابل تشخیص می باشد که در واقع همان تغییر رنگ زیر 5 Delta E که در آزمون فوق ذکر شده می باشد. ( حمید دافعیان، واحد تضمین کیفیت )


سؤال: ‌آیا این محصولات ۱۰۰٪ضدآب می باشند؟

پاسخ : این محصولات ۱۰۰٪ضد آب نمی باشند. این محصولات از مقاومت بالایی در معرض باران، آفتاب و برف برخوردار هستند که در مقایسه با محصولات مشابه خود (ترمو وود) چندین برابر مقاوم می باشند. محصولات پروفیل پلاست افرا در طول ۲۴ساعت غوطه وری در آب فقط ۴٪ جذب آب دارند ( طبق آزمون ASTM D570-98 ). در واقع محصولات شرکت پروفیل پلاست افرا با دیگر تولیدکنندگان آمریکایی خود کاملاً برابری می کنند. این محصولات با این درصد جذب آب طی دوران مصرف در صورت نصب صحیح به هیچ وجه خراب نمی شوند و ۵سال گارانتی تعویض دارند. به همین دلیل حتماً بعداز نصب پروفیل تاییدیه نصب را از شرکت پروفیل پلاست افرا دریافت نمایید تا از گارانتی شرکت پروفیل پلاست افرا بهره مند شوید و از نصب صحیح آن اطمینان حاصل نمایید. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای نصب مراجعه نمایید. لازم به ذکر است، ممکن است بعضی عرضه کنندگان این محصول ادعای جذب ۱.۵٪آب را نمایند که این مطلب در واقع مربوط به نمونه زِبر نشده ( Unsanded ) این محصول می باشد که با توجه به اینکه این نوع محصول معمولاً بصورت زِبر شده ( Sanded ) مصرف می شود، آزمون گرفته شده معتبر نمی باشد.


سؤال:‌ با توجه به اینکه چوب خود از زیبابی واستحکام خوبی برخوردار می باشد، خرید چوب پلاست چه لزومی دارد؟

پاسخ: انتخاب حق مسلم مشتریان می باشد. این مطلب که بسیاری از مصرف کنندگان چوب می پسندند و از چوب در دکوراسیون خود استفاده می نمایند از حسن سلیقه آنها می باشد. اما اینکه چه زمان نیاز به چوب پلاست می باشد، در نظر داشته باشید که چوب پلاست محصولی است که به مشتریان خود حس و زیبایی چوب را القا می کند و بدون نیاز به مراقبت پر هزینه، مدت طولانی دوام و عمر دارد. در واقع حس و زیبایی چوب را داراست ولی معایب آن را ندارد. فاقد گره، ضد موریانه، ضد باکتری و خود رنگ است. نیازی به رنگ زدن مجدد و یا لاک زدن ندارد. فقط هرچندگاه نیاز به شستشو دارد که این مطلب در مقایسه با هزینه های لازم برای نگهداری چوب کاملاً ناچیز می باشد. از طرفی چوب پلاست در دنیا جزء محصولات دوستدار محیط زیست (Environment Friendly)  شناخته شده است.


سؤال: آیا چوب پلاست ضد آتش می باشد؟

پاسخ: این محصولات ضد آتش نمی باشند. البته، چوب پلاست محصول بسیار مقاومی در برابر آتش می باشد، اما این تصور که این محصول در مقابل آتش به هیچ وجه آسیب نمی بیند، هرگز صحیح نمی باشد. محصولات پروفیل پلاست افرا طبق آزمون ASTM-E84 تا زمانی که در مجاورت آتش هستند شروع به از بین رفتن می نمایند اما به محض اینکه آتش قطع شود تخریبشان متوقف می شود و به هیچ وجه خود عامل شعله ور شدن آتش نخواهند شد. در واقع این محصولات کندسوز می باشند و همچنین عایق حرارتی نیز هستند.


سؤال:‌ با توجه به اینکه عمر مفید چوب پلاست بیش از ۱۵سال است، چراپروفیل پلاست افرا ۳ سال آن را ضمانت می کند؟

پاسخ : اینکه محصولات چوب پلاست باید از مقاومت مکانیکی و طول عمر بالایی برخوردار باشد از ویژگی های بارز این محصول است اما اینکه این محصول درطول شرایط سرویس در اثر اتفاقات خارج از مورد مصرف آسیب ببیند موضوعی است که تشخیص آن بعد از ۳ سال مشکل می باشد. مطلبی دیگر، درصورتی که محصولات پروفیل پلاست افرا طبق شرایط سرویس تا ۳ سال آسیبی نبینند، مطمئناً کیفیت مناسب را دارا بوده و می بایست طبق شرایط مصرفی خود تا ۱۵سال قابل استفاده باشند، از این رو شرکت پروفیل پلاست افرا محصولات خود را تا ۳ سال گارانتی تعویض به مشتریان خود عرضه می نماید.